GODZINY PRACY PEDAGOGA

800 – 1200

1000 – 1330

ZADANIA PEDAGOGA SZKOLNEGO

1. Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb oraz analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych
  2. Określanie form i sposobów udzielania uczniom, w tym uczniom z wybitnymi uzdolnieniami pomocy psychologiczno – pedagogicznej, odpowiednio do rozpoznanych potrzeb.
  3. Organizowanie i udzielanie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  4. Podejmowanie i wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z Programu Wychowawczego Szkoły i Programu Profilaktycznego, o których mowa w odrębnych przepisach, w stosunku do uczniów, z udziałem rodziców i nauczycieli.
  5. Działania na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Zadania, o których mowa są realizowane we współpracy z:

• rodzicami,
  • nauczycielami i innymi pracownikami Zespołu Szkół w Marcinowicach,
  • Nauczycielami i pracownikami innych szkół,
  • Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Świdnicy,
  • poradniami specjalistycznymi,
  • innymi podmiotami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży.

Formy pomocy psychologiczno – pedagogicznej:

• zajęcia integracyjne,
  • zjęcia profilaktyczne,
  • zajęcia wychowawczo – edukacyjne,
  • porady dla uczniów,
  • porady i konsultacje dla rodziców,
  • porady i konsultacje dla nauczycieli.